Netrapte se v létě v pracovní obuvi

 

Obuv je třeba přizpůsobit ročnímu období a počasí, a to platí u pracovních bot dvojnásob.

 

Nohy se potí a snadno se na nich může vyvinout vyrážka či plíseň. Volbou vhodného typu bot pro práci je možné těmto zdravotním obtížím  předejít.

V první řadě je třeba již na jaře odložit boty zateplené, které dobře sloužily v zimních měsících, v létě by však byly na škodu. Prioritou zůstává funkčnost boty a její ochranná funkce, což se s příjemným nošením v horku často vylučuje, ale je možné najít kompromisy. Nedávno jsme také psali o tom jak vybírat pracovní rukavice na léto.

Pokud je nutné obout gumáky, mnoho se toho vymyslet nedá, ale i kompletně uzavřená kotníková bota může být vhodná do horkých letních dní. Například boty Wintoperk Delta 01 z hovězí usně jsou vybaveny odnímatelnou stélkou se systémem kontroly pocení. Podšívka je prodyšná a speciální materiál výborně absorbuje pot.

Tam, kde postačí polobotky, je možné obout perforovanou koženou obuv. Například model Sport opět od Wintoperku. Velká část boty z velurové hovězí usně je protkaná otvory, pro lepší odvětrávání. Prodyšná podšívka Cambrelle dobře absorbuje pot a systémem kontroly pocení je vybavená i vyjímatelná antistatická stélka. Musíme ale udělat kompromis a spokojit se, že bota nemá kovovou špici.

kožené pracovní sandály

Když je třeba při práci vyrazit i do terénu, nabízí se jako ideální řešení trekingové pracovní polobotky. Vhodný model Sajama nabízí například Prabos. Cena je sice o dost vyšší (kolem 2700,- za pár), ale je vyvážená kvalitním zpracováním a použitými materiály. Perfektní větrání chodidla je zajištěno kombinací kvalitní usně s hydrofobní úpravou, funkčních textilií a membrány GORE-TEX. Boty jsou navíc lehké a mají atraktivní design.Trekové boty prabos sajama

Pokud to charakter práce umožňuje, pak se do horka přímo nabízí pracovní sandály. Alespoň jeden model mají v nabídce téměř všichni větší výrobci. Obvykle celokožený sandál často s ocelovou špicí nabízí větrání chodidla v závislosti na množství a velikosti otvorů v botě. Zkrátka v tomto případě nepřijdou ani elektrikáři, kteří mohou nazout například celokožené sandály Canis Rock Gallite s ESD specifikací nebo syntetické sandály Raven ESD z mikroporézního materiálu, které svým designem připomínají legendární Crocsy. Kožené pracovní sandály rock gallite

Každá práce si žádá specifické ochranné pomůcky, prioritou samozřejmě musí zůstat bezpečnost, ale i komfort při práci je důležitým aspektem. Pořízení vhodné obuvi pro konkrétní roční období pomůže udržet nohy zdravé a pracovníky spokojené. Zde si vyberete z celé škály pracovní obuvi.